2015 m. liepos 16 d., ketvirtadienis

Katiline (reikalinga pagalba)

Blogeriai ir išminčiai,

Gal kas galit pagelbėti man su katilo išsirinkimu?

Reikalingas katilas kietam kurui, pagrinde sausa malka.
Esu apsisprendęs dėl dujų generacinio katilo. 
1a. grindininis šildymas, 2 a. 4 radiatoriai (kurie gali būt šildomi ir į grindis paduodamu vandeniu) 

Apžvelgiau rinką ir mano akiai užkliuvo Buderus Logano S121 modelis
Restoje čiupinėjau Maga katilą MA20/25 kw. pasirodė gal įspūdingi.

Norisi, kad pakura didesnė būtų, kad kuo mažiau vaikščiojimo būtų... svarstėm kitus variantus, tačiau malkos turim sočiai, todėl ekonomiškiausia rinktis malkinį šildymą.

Gal kas iš patirties ar taip turi bendra supratimą ir galite pagelbėti apsisprendžiant?

Ačiū

36 komentarai:

 1. Sunkus apsisprendimas... 3sezona eksploatuoju vigas25+1t akumuliacine, sildomo ploto 130m2, pasirinkima nuleme pazystamas toki pat eksplotuonatis 14 sezona... kadangi tai pirmas mano kkk neturiu su kuom palyginti tad ir nuomone bus saliska. Problemu neturejau jokiu, valdymas ir uzkurimas nesudetingas, dumai i patalpa neina, pelenu mazai(su sausu kuru), ziema kuriu kas antra para, po pilna pakura briketus su malkomis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kiek laiko pakura dega? (pilnai užkrauta) ir akumuliacine talpą kokią pasirinkot? (firma) idomios kainos.

   Panaikinti
  2. pakura ~25kg briketu supleska per kokias 3h akumuliacine susyla ~75-80'C +boileris 160ltr Akumuliacine pirkau is kauno siluma.eu emiau be izoliacijos ir be papildomu gyvatuku, kaina gal 1200 senuju

   Panaikinti
 2. pas mane, seima, gimines atmos stovi

  AtsakytiPanaikinti
 3. pas tevuka Vigas40 stovi, tai megsta kiek paciaudeti, bet cia labiau speju, kad del kamino traukos labiau...siaip viskas ten OK su tuo peciu.
  pas save paprasta DEFRO Optima comfort plus 35 turiu pasistates, tai ziauriai nepatenkintas esu, automatika yra normali, bet dumina ziauriai ir ispucia viska per kamina, bandysiu siemet be jos kurent, matysiu gal geriau gausis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O tevukas su akomuliacine talpa katilinę įsirengęs?

   Panaikinti
 4. Kad rečiau kurti, tai tik 1 receptas - didelė akumuliacinė (na ir ne kiauros sienos). Katilas gal bet koks dujų generacinis. Nebūtina pirkti visokius brangius firminius. Tai ne rocket science.
  O jei nori sutaupyti vietos ir pinigų - tai Stropuva. Pas jį pakura didžiausia. Kurti kas 1-2 paras. Akumuliacinės nereikia.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. stropuva irgi turi savu niuansu, jei bus biski dregnesne malka suvargsi, pastaraji peciu geriausia briketais kurenti

   Panaikinti
  2. Ar galėtumėt daugiau pakomentuoti dėl akumuliacinės talpos nereikalingumo?

   Panaikinti
  3. Žvakė dega ne nuo apačios, kaip paprasti KKK, o iš viršaus ir jai, kiek atsimenu, nerekomenduoja statyti akumuliacinės talpos. Žvakei naudinga degti lėtai, beveik pagal namo poreikį. Bet jei namas bus labai šiltas, tai vis tiek dalis šilumos išeis per kaminą.

   Panaikinti
  4. Man žvagės principu katilai atrodo patys nepatikimiausi, vat tokia nuomonė susidarė nagrinėjant rinką :)

   Panaikinti
  5. Na aš irgi žvakės nesirinkčiau, nors ir labai rimtai svarsčiau apie tokią. Su kuo kalbėjau, tai daugmaž 50/50 arba myli, arba nekenčia. Į kurią pusę pateksi.. loterija?

   Panaikinti
  6. Nėra ką čia komentuoti: juk akivaizdu kad parą degančiai Stropuvai akumuliacinė beprasmė ;) Na ir gamintojas nepataria.
   Taip, Stropuvai būtina džiovinta malka. BET tai normalu - juk sausa malka duoda žymiai daugiau šilumos, o ir katilo bei kamino negadina. Šlapia malka žalinga ir piniginei ir įrangai.

   Panaikinti
  7. Dominykai, kas ten nepatikimo? :)
   Nėra nei variklių nei elektronikos - nėr kam gesti.
   Mano Stropuvai gal 10 metų. Dar bent 10 laikys. Tik lynas susidėvėjo - retai tepu, kas instrukcijoje reikalaujama. O dabar lyg su skriemuliu tą mechanizmą daro, tad beveik amžinas mechanizmas.

   Panaikinti
  8. Anonimiškasis žmogau, paskaitykit savo kolegų stopuvininkų istorijas su savo katilais :)

   Panaikinti
  9. O smalsu. Parodyk, kuris Stropuvą kureno SAUSA malka ir turėjo problemu ;) nerasi
   Tie problemistai - tai kaimo jurgiai kurie nemokšiškai įsirengė, nemokšiškai kūrena šlapiu šlamštu.
   Gęsta? Šlapia malka!
   Temperatūra nekyla? Šlapia malka!
   Kondensatas bėga? Šlapia malka!
   Skirstytuvo korozija? Šlapia malka!
   Gal baigiam šį trolinimą ;) Autorius pasakė kad kūrens sausu kūru. Jei būt rašęs 'mesiu betką' tai ir žodžio nebūčiau parašęs. Būna tokių nepataisomų 'taupytojų', kurie šlapiu kūru bet kokį katilą per 5 metus sudrožia. Tokių ir neperauklėsi...

   Panaikinti
  10. Kad malka būtų sausa reikia bent 3 metus džiovinti, pas mane ketinis katilas su akumuliacine galiu primesti ir šlapių malkų jokių problemų, katilą ir kamina išvalau kartą per metus. Pažystamas turi tą ilgo užkrovimo, tai vargsta, nes iš kur jam gauti sausų malkų..namie temperatųrą reguliuoti stabiliai irgi įšukis..

   Panaikinti
  11. Gal 3 mėnesių? ;) Dabar lentas statyboms džiovinu. Per 3 mėn smarkiai palengvėjo ;) O storesnėm malkom metų pilnai pakanka. Bet ne pusmečio, kaip būna nusiperka pavasarį žiemai. Reikia turėti 2 saugyklas malkom.
   Bet pasikartosiu: tai būtina sąlyga kiekvienam normaliam kūrenimui. Iš sausos malkos žymiai daugiau šilumos ir jokių vargų su kondensatu, išdegimais nedegimais etc. Normalu ir būtina kūrenti džiovinta malka.
   Beje, rekomenduoju kietmedį pirkti - iš jo žymiai daugiau šilumos, o kaina ne daug didesnė.

   Panaikinti
  12. 2 metai minimum, pas jį stropuva su metų džiovinimo malkom bėga, dar nuo oro priklauso, kai reikia min. galios šildymui blogiausia buvo. Kai šią žiemą apie 0 C laikėsi, o namui šilumos nedaug reikia, malkos smilksta, o ne dega.

   Panaikinti
 5. Maga deklaruoja, jog pilnai užkrauta pakura dega ~12 val. tai čia blefas ? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dega ar smilksta? yra du skirtingi dalykai :) ziurint vien skaiciais NK smilkinimui tada pigiausia zvake, deginimui duju generacinis kkk Skaiciavai koks namui reikalingas silumos poreikis kw/h? tada viskas susidelioja i "lentineles"

   Panaikinti
  2. dega ar smilksta? yra du skirtingi dalykai :) ziurint vien skaiciais NK smilkinimui tada pigiausia zvake, deginimui duju generacinis kkk Skaiciavai koks namui reikalingas silumos poreikis kw/h? tada viskas susidelioja i "lentineles"

   Panaikinti
  3. reikalingas 25 kw. katilas. cia jau ir talpa įskaičiuojant. Aš suprantu kad duju generacinis kurenant kk, pilnai užkrautas tai jo liepsna ir keliauja zemyn, todėl smilkimas kaip ir neįmanomas. bet gal ir blogai suprantu. paprasti katilai gali smilkti, bet duju generacinis irgi? :)

   Panaikinti
  4. taipogi, vigas pasiekus nustatyta arba kritine temperatura ventiliatorius mazina apsukas arba stoja, atausus vel leidziasi diapazonu nuo 0-120% tai kaip itariu jis rusenti gali ilga laika iki kol kaminas uzsikis ir smalom apibegs. Apie NK nebediskutuoju :)

   Panaikinti
 6. Dar keli mano įkyrus centai...
  Draugas pasidarė: 1a grindys, 2a - radiatoriai. Gailisi. Nes 2a basos kojos šala
  O ir šiaip šiems aukštams reikia skirtingos temperatūros šilumnešio: apie 30/50 C.
  Tad pagalvok dar kart apie radiatorius... ;)
  Ir nežiūrėk į katilo parametrą 'Dega iki...'. Tai, dujų generaciniame katile, labai neekonomiškas smilkimas. Toks katilas turi degti optimaliu rėžimu. Sakykim 1/2 nuo max galios. Sudega greitai, visą šilumą sukrauna į akumuliacinę. Ypač mažos galios jiems netinka. Kaip rašiau, jei nori ilgai - statyk akumuliacinę arba Stropuvą. Kito kelio nėra. Na arba granulinis.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Pranešk savo pasirinkima, ir papasakok kokie įspudžiai, ar tvarkinga technika nusipirkai ir panašiai :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. pranešiu, tik vat tokioj gan gilioj nežinioj šiame momente esu. variantu aibė, o kas geriausia nieks nepasako :) tikriausiai viskas vienoda :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. tai kas kad savas miskas malkos. pagalvok kiek vargt reikes... Rinkis lengvesni sildymo buda kaip skystas kuras (dyzelis, dujos), granules ar silumos siurblys.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Siūlau Atmos pečių išbandytas viskas gerai. Neseniai tokį įrengėme + daugiafunkcinė talpa su gyvatuku vandeniui. Du pamaišymo mazgai vienas grindiniam kitas radijat. Nepagailėk dviejų pamaišymo mazgų kad būtų skirtingos temp.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Geras, labai taiklus klausimas ir labai geri atsakymai! Seku jusu bloga, statybu tema man aktualu

  AtsakytiPanaikinti
 15. Gal pasidalinsite, kaip viskas gavosi ?

  AtsakytiPanaikinti
 16. tikrai noriu padėkoti LAPO mikrofinansui už tai, kad suteikė 19 000 eurų paskolą sergančiam vaikui prižiūrėti. jei jums reikia skubios paskolos, venkite suklastotų skolintojų ir kreipkitės tikros paskolos bendrovės el. paštu lapofunding960@gmail.com
  „Whatsapp“ +447883183014

  AtsakytiPanaikinti