2013 m. lapkričio 25 d., pirmadienis

Nuo pamato iki stogo (sienų mūrinimas)

Sveiki visi! Taip taip, blogas buvo pamirštas, bet dėl tam tikrų priežasčių... Priežastys rimtos - dėžutė... :)

Apie viską nuo pradžių trumpai :
Namas statomas iš LODE (latviškų) keramikinių 25 cm pločio blokelių. (sukalbėta kaina ~210 Lt už paletę) Kadangi prekės važiavo etapais, tai blokelių kaina kilo su lyg kiekvienu atvažiavimu :) galutinę paletę pirkau jau už ~215 Lt. Tiekėjų paaiškinimas buvo toks: Lode gamykla jau nebekepa blokelių todėl pardavinėja jau iškeptus blokelius, kadangi jų mažėja automatiškai kelią kainą, kad užtektų iki sezono pradžios... reik tikėt :)

Tarėmės vasarą su mūrininkais jog atkeliaus į statybų aikštelę kai tik galės.
Pirmasis blokelis padėtas 2013-10-16 d.

 Svetainės langas, pagal projektą turėjo būti 2.40 m. tačiau pasimatavus pasirodė labai jau galingas..todėl susimažinome iki 2 metrų.
Po pirmosios dienos darbų vaizdelis štai toks. (dirbo vienas mūrininkas su pagalbiniu)

Spalio 23 diena.:

 Jau pradėjau dėliotis kaip atrodys kaminai. Kaminas Nr.1
 Kaminas Nr.2

Bendras vaizdelis po 5 d.d.

p.s. Mūrininkas tikrai turėjo dar bent du objektus, todėl kartais dirbo pusdienį, kartais neateidavo.. nors praėjo 5 d.d. galima buvo daugiau padaryti :)

Spalio 29d.
Teko penkioms dienom išvažiuoti, sugrįžus jau galima buvo matyti kažką panašaus į namą:


 Kaminas Nr.1 - nuo pat apačios pradėtas mūryti silikatinėmis plytomis. pakilus apie metrą (10 eilių) mūrijama pilnavidurėmis molio plytomis. (kadangi tai židinio kaminas, bus be jokių įdėklų). Molio plytos lipdomos su moliu.. šalia kamino angos eina ventiliacijos anga (1 vienetas), pati anga pradėta nuo pat viršaus.
Taip pat  kaminą bandėm rišti su sienomis, iš abiejų pusių įleistos silikatinės plytos.
 Kaminas Nr.2. kamino anga kur kas platesnė (per visą plytą), šalia 2 ventiliacijos angos.

vaizdelis iš miško pusės į būsimą terasą.

Spalio 31 d.
 namo aukšis - 10 eilių blokelių (2.50 m.) + plyta (10 cm.) + žiedas (15 cm) viso 2.75. Aukštis nuo pamato.
 Virš 10 - tos eilės blokelių dėtos raudonos skilėtos plytos, vienoje vietoje dėtos baltos, šiek tiek pritrūkau tą dieną raudonų plytų.


Persiritome į lapkričio mėnesį.
2013-11-02.


 Pavyko gauti 2 automobilius (už 200 Lt bendrai) smėlio, kurio trūko garažui bei įvažiavimui.
 Statybose taip jau nutinka, kad reik labai greit priimti visokius sprendimus.. Kai buvo liejami pamatai mąstėm vienaip, kaip pradėjo kilti sienos pamatėm, kad garažas yra labai jau žemai. Norint patekti į katilinę, reikalingas bus galinga pakopa, ar net dvi. todėl operatyviai buvo perimetru garažas pakeltas per 2 plytas.
Taip pat atsirado naujas pamatėlis.. tai bus tamburas. jo dėka, atsisakėme katilinės durų iš namo vidaus. Į katilinę reikės keliauti per tamburą ir garažą...
 Vietinis katinėlis paliko savo inicialus (labai prajuokino radus tokį vaizdą)

Lapkričio 06 d.

Nuo lapkričio 4d. buvo šioks toks sąstingis. Atvykdavo vienas statybininkas ir krapštydavosi be jokio pagalbinio... nes kiti aktyviai užbaiginėjo kitą objektą.. todėl ir sienos kilo laaabai lėtai :)

Lapkričio 08 d. 
Įspūdinga diena... ankstus rytas (prieš 6 val jau ant kojų), ir į statybų aikštelę... paruošiamieji darbai ir jau apie 8 val atvyksta gelžbetoninė perdanga..
Perdanga atkeliauja 3 reisais didžiuliais automobiliais. viso 16 plokščių. nors ir skaičius atrodo didelis tačiau jos nėra ilgos, ilgiausia 5.10 m. 
2 statybininkai deda skiedinį ir reguliuoja perdangą kuri atkeliauja su automobiliniu kranu.. o aš kaip tas pagalbinis ant automobilio užkabinu plokštę, rodau liuksą vairuotojui, kad gali kelti, tada kaip žaibas užsikabaroju ant viršaus ir žiūriu, kad gražiai padėtų, nebūtų tarpų ir t.t. tada vėl atgalios į automobilį vėl kabinti plokštes... :)) poto buvo dar geriau, atvažiavo kitas automobilis su perdanga, o pirmasis sukelinėjo jau blokelius ant perdangos... tai teko tą syk ir plokštes užkabinti ir lekti blokelių paletes užkabinti... Patikėkit 8 val ryto taip laktyti nėra malonu :)
Vaizdai štai tokie:

 Pirmosios 2 partijos plokščių.. jau matosi ir laiptinės anga.


Dar vieno reiso trūksta... 
Su laiptinės anga sugalvojom gan įdomiai... kad nereiktų betonuoti ~2 m. / 1,40 angos , vieną plokštę užsakiau 5.10m. ir pakabinom kaip balkoną (išlindo apie 1.30 ar 1.40m.). tuomet liko užpilti skiediniu tik 1.40/ 30 cm. angą. liuks viskas gavosi.. dėl šventos ramybės bus išmūryta apačioje sienelė ant kurios galės atsigulti perdangos galas, taip pat būsimieji laiptai.

lapkričio 09 d.


 Štai taip atrodo laiptinė.
 Siūlės statybininkų buvo užpiltos tą pačia dieną.

Štai šioj vietoj statybininkai labai buvo nepatenkinti, kad liejant žiedą reikėjo išsilankstyti tokias kilpas kurios užsikabint turėjo už žiede esančių armatūrų. mintis buvo labai paprasta, kaip sutvirtinti plokštes kraštuose?

Kadangi mūrininkai burnojo ir sakė kam taip daryti? per 40 metų darbo niekada taip nedariau - NESAMONĖ. :) nusprendžiau visus tvirtinimo elementus padarysiu pats , o jiems beliks užpilti betonu. :) 
Manau tvirtinimas aiškus, jei ne rašykit - paišysiu ant popieriaus :)


Sudėliojau armatūrą laiptinės likusioje angoje. kadangi statybininkai paminėjo garsiai, kad puikiai laikys ir be armatūros, tai nepatingėjau susipjaustyti ir surišti viską :)


Kaminas Nr. 2 iš viršaus. 

 Kamino Nr. 1 apdailinimas betonu (plokštės angos užpiltos).

Lapkričio 15 d.
 Plokščių galuose dar paprašiau mūrininkų, kad iš plytų išleistų tinklą.. tikrai blogiau nebus.
 Namo šonai (kur negulė perdanga) išmūryti 2 eilėmis plytų, kad sugaudyti bendrą plokščių lygį.

Anto aukšto šoninės sienos kils per 3 blokelius (75 cm.) + plyta (10 cm) bei žiedas ant kurio guls murlotas (15 cm) viso - 1 metras ! plius murlotas dar pakels per ~15 cm.

 prekių padaugėjo
Tai viena iš surišimo vietų, kuri veliau nelabai pasiteisino... iš pirmojo žiedo vargai negalais išsiprašiau, kad statybininkai paliktų armatūros galus.. tačiau garažo siena (tik šitoje vietoje) kyla su lyg 2 žiedu.. šioji armatūra buvo įleista į blokelių siūlę arba į jų vidų, net nežinau kaip jie sugalvojo :) 


lapkričio 16 d. (savaitgalis)

Nusprendėme patys imtis iniciatyvos ir pradėti impregnuoti medieną stogui.. laikas spaudžia todėl kai ateis stogdengiai bus gaila laiko kol jie impregnuos patys...

 Pirkau 3 vnt. kai senukuose 30 proc buvo.. susitaupė :)
 Pradžioj murlotai. sunkūs gyvatės :)
Toliau 30 vnt. gegnių... 23 dieną dar 60 nutepliojom, viso turim jau 90 gegnių (po 6 metrus) dar gal bent 10 trūksta... savo eilės laukia ir grebėstai su lištvelėmis.

lapkričio 19d. 

 Atvažiavau apie 17 val. tamsu tamsu... tačiau reikalinga viską sugalvoti ką kitą dieną pasakosi statybininkams.. todėl mąstymo darbai vyksta tamsoje...
Pradžioj reikėjo susidėlioti kaip atrodys stogas su 6 metrų gegnėmis, kad išvengti sudūrimų (tauposi laikas, ir tvirtinimo detalės).. visai nieko, nuo projekto stogo viršutinis taškas žemėja per ~50 cm.

 Susidėliojau kaminą Nr. 1. papildomos 3 vėdinimo angos.
Kaminas Nr. 2 . papildomos 2 angos.

Lapkričio 22 d. tamsu :)
 Patikėkit, atvažiavus šiandiena aplankė nepakartojamas džiaugsmas... nes kontūrai namo jau labai aiškūs :)
Kaip Jums nežinau, bet man šis namelis labai gražus :)
 Kaminas Nr 2 kyla. (šonuose yra paliktas tikliukas kuris susiriš su siena.
 Kaminas Nr. 1 taip pat kyla.. dėja čia tikliuką tik vienoje vietoje įdėjo.. paprašiau, kad nuo dabar dėtų daugiau, nes prie šio kamino jungsis 3 sienos.
 Vienas iš frontonų, jau su sąrama.
 Antrasis frontonas.
 Taip atrodo antrasis žiedas su ankeriais.. (ankeris 40 cm.) šalimais matomas armatūros gabalas, kuris susiriš su vidine siena.
 Frontonas, kuris pagal siūlą turės būti išlygintas..
 štai taip "išsimušamas" frontonas

Mane labai nustebino, tačiau cemento suėjo į namą apie 100 maišų po 35 kg :)

Tikiuosi neprailgo apžvalga... skanaus :)

23 komentarai:

 1. Pagarba už rįžtą fotkinti net ir tamsoje :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki, mes jau ir galvojome kur dingęs šis blogas :)
  labai smagiai kyla sienos ir blokeliai matyti :)
  patarimai iš patirties:
  1. visus kampus, pjautų blokelių vietas liepkite pertepti statybininkams iš abiejų pusių košę, kitaip patys užmetinėsi.
  2. mūrijant kraigų viršų naudokite plytas-blokeliai sunkiai horizantaliai prisipjauna.
  3. Rudenį mūrą privaloma uždengti, kitaip prilys, be to ir šalčiai artėja. Užbaigus mūro darbus pabandykite keliuose blokeliuose išgrežti skyles ir pažiūrėt nėra vandens.

  Klausimai:
  1. kuom armavote mūrą?
  2. hidroizoliacija-ką naudojote?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki,
  Ačiū už perskaitymą.
  Taip dėl kraigų ko gero jau bus paveluota, dalinai bus su plyta ir blokeliu... apie užtepliojimą tikrai pranešiu statybininkams, to nebuvau apgalvojęs...
  Dėl vandens reikės pasitikrinti, tikiuosi jo nebus :)
  Armavome.. bent jau as prašiau kad armuotu, virus po langais suarmavom, kampuose su vidinėmis sienomis (kalbu apie pirmą aukštą) armavom su tinklu 24 cm. plocio, diametras ten labai mažas...
  Hidoizoliaciją, jei gerai suprantu tai nuo pamato ir blokelių naudojom dvigubą ruberoidą.
  p.s. Jūsų blogą aktyviai stebiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. na, mes per siemet irgi dezute pasistatem.
  Keramika - PIGIAUSIAS variantas. Ir vieni pliusai, minusu nera.
  O murininkui reiketu rankas nukapoti... uz tai kiek blokeliai persidengia, uz tai kaip baltos plytos suristos su keramika....

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveikas Petrai,
   Gal gali pasidalinti savo patirtimi? nuorodą gal kokią :)
   Dėl baltų plytų perrišimą aš irgi norėčiau tą patį padaryti,... bet tikiuosi, kad taip kaip padarė padės išvengli trūkių sienoje.. jie dar dėjo tikliukų gabalėlius surišimui..
   Dėl persidengimo manai, kad per mažai persidengia? vietom lyg norma...

   Panaikinti
 5. deja, blogo mes nerasom, kazkaip patingejom :)
  o del perrisimo.. na, dabar juk jau viskas, namas jau stovi :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Smagu matyti atsinaujinusį blogą, tikiuosi jis taps tikru dienoraščiu, o ne metų apžvalgos puslapiu ;) Labai linkiu sėkmės darbuose!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mūras, kaip mūras, blokeliai persidengia gana tvarkingai, kampai surišti. Tik košės trūksta visuose kampuose kur blokeliai jungiami, kaina mūro gana normali, kiek teko domėtis visoje Lietuvoje ji gana panaši.
  Dujų silikato atsisakiau iš karto kai parduotuvėje pakrapščiau blokelį raktų :) šiaip jei namuose turite šunį tai jis be problemų gali kiauryminę skylę padaryti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Košės kampuose tikrai trūksta, tik dabar kokį geriausiai sprendimą priimti? Šian pastebėjau, vietom tiesiog kiaura, todėl nežinau ar pasakyti kad užtepliotu darba skiediniu ar palikti kai fasadas šiltinsis ir užpurkšt makrofleksu... jei teplios tai bus kosmetinis tam momentui puse centimetro sulys ir viskas...

   Panaikinti
  2. Kažkas jau minėjo, bet aš pasikartosiu ir parašysiu pagr. reikalavimus mūrui iš KERATERM blokų:
   1. Visi blokeliai KERATERM jungiami su įlaida/iškiša, maunant iš viršaus.
   KLAIDA: padedama ant skiedinio ir pristumiama, skiedinys atsiduria tarp blokų ir tinkamai nesusijungia.
   2. Visi pjauti blokeliai ir kampai kur nėra galimybės sujungti įlaidą/iškišą turi būti su skiediniu, darom siūlė.
   3. Skiedinys turi padengti visą blokų plotą, kad neliktų skylių.
   4. Jei numatomas ventiliuojamas fasadas su mineraline vata, rekomenduojama (dėl galimo blogo blokų sujungimo) pratepti su pigiausiai fasado klijais visas siūles (jei skiedinys plastiškas su skiediniu). Šiltinant su polistoriu tai nėra būtina.

   Pagrinde tiek.
   Esant klausimų, galite rašyti man kontaktais esančiais LODE.LT tinklapyje :)

   Pagarbiai
   Artūras

   Panaikinti
  3. Ačiū Artūrai, įtariu, kad su Jumis konsultavausi bent du kartus. Tikrai malonu matyti kad ir bloguose komentuojate apie savo produkciją :)

   Panaikinti
 8. turėjo prieš dedant blokelį visą kraštą pertepti koše, galima pačiam užputinėt putomis kiek eina ir paviršiu pertepti koše, tarpai šviesti jokiu budu negali, net jei statybininkai ir aiškins, kad polistirolas viską uždengs :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Patarimas:
  Balkoną nepamiršk apšiltinti - per betoną šaltis gerai į kambarius eis.
  Šį dalyką man paminėjo pažįstamas prarabas kai pakviečiau apžiūrėt parduodamo namuko. Ten irgi buvo visokių pagerinimų padaryta. Iš pirmo žvilgsnio gerai, bet profas pasakys - nelabai. Kaip sakoma, pirmą namą statyk pardavimui ;)
  Na bet jei sutvarkyt iki galo, tai gal nebus blogai. Tik tai užtrunka ir kainuoja.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mane stebina darbų atlikimo greitis, namas tikrai iškilo akyse (ar šiuo atveju nuotraukose!). Nepaisant visų jau pastebėtų darbų trūkumų, tikiuosi, kad galutinis variantas nenuvils:)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sveiki, domina stogdengių ir mūrininkų kontaktai dayl_y@yahoo.com

  AtsakytiPanaikinti
 12. Sveiki,
  Ruosiames stayttis nama ir linkstame prie keramikiniu blokeliu, ir atrodo visuose kriterijuose jie kaip ir pirmauja, bet vienintelis klaustukas ir baime, perskaicius, kad jie islaiko 25 salcio ciklus. Ka tai reiskia? Nejau po 25 ziemu jie ims irti ir trukineti? Tikiuosi galesite mane nuraminti. Didelis aciu uz atsakyma.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas vakaras,
   Gal galetumete pasidalinti informacija, is kur ir kokia mediena stogui pirkote?- dziovinta, nedziovinta, kalibruota ar nekalibruota?

   Panaikinti
  2. laba, keramikiniai blokeliai mano nuomone yra tikrai geriausia medžiaga statyboms. dėl ciklų skaičiaus tai nėra viena išgyventa žiema. tai yra kai nuo nulio nukrenta temperatūra žemiau, tai yra vienas ciklas. na pas mane bus antra žiema kai blokeliai nėra apšiltinti , jokių esminių ar neesminių pakitimų nepastebėjau. manau nesukite galvos dėl ciklų :)

   Panaikinti
  3. Mediena naudota paprastoji lietuviška pušis. Džiovinta apie 7 gal mėnesiai atviram ore tik stogelis buvo padarytas. atvažiavo gateris, vertė vyrai rastus ant jo ir pjove. stogas stovi ir jokių deformacijų nėra pastebėta.

   Panaikinti
 13. klausimas: kodel rinkaisi butent Lode blokelius? Ar turi kokiu nors pastabu del tvirtumo sienos? pas mane bus 1 auksto namas su medine perdanga ir skardiniu ((nesunkiu stogu) ir mastau, kad gal geriau naudoti 20cm storio blokelius ir geriau tuos 5cm skirti apsiltinimui (sienu storis pas mane kaip ir ribotas)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti